Офіційний веб-сайт УІНП

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

Комітет ВР підтримав нові назви для 108 міст та сіл України — СПИСОК

 

Артемівськ стане Бахмутом, Кіровоград називатиметься Інгульськом, Дзержинськ – Торецьком, а Іллічівськ – Чорноморськом. Крім цього, нові назви отримають ще 104 села, селища та райони, серед яких аж 18 з іменем Ілліча або Леніна. Таке рішення парламентського комітету в рамках втілення реформи з декомунізації.

0

 

23 грудня Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування за участі представників Українського інституту національної пам’яті розглянув пропозиції органів місцевого самоврядування та місцевих державних адміністрацій щодо перейменування населених пунктів та районів.

 

«Ключовими для прийняття рішення про нову назву на засіданні Комітету були позиції місцевої громади», — зазначив Голова Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

 

Із 121 подання, що надійшло Комітетові, його члени погодили 108 нових назв (їх перелік у файлі, що додається, а також на сайті Українського інституту національної пам’яті). Щодо 13 подань Комітет звернеться до місцевих рад з пропозицією повернути собі історичні назви або врахувати рекомендації експертів УІНП.

 

Крім того, 19 місцевих громад забажали залишити комуністичні найменування. Але це — порушення Закону. Комітет ще раз надішле роз'яснення керівникам органів місцевого самоврядування, аби мешканці не були позбавлені можливості обрати нову назву своєму селу чи містечку.

 

Як відзначають фахівці Інституту національної пам’яті, більшість із цих 19 громад мають тривалу історію та відповідно — історичні назви.

 

Нагадаємо, що триває другий етап декомунізації згідно Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». До 21 лютого Парламент України на підставі подань місцевих громад має визначитися із новими назвами для 941 населеного пункту: 32 міст, 56 селищ міського типу, 118 селищ та 735 сіл.

 

Перелік перейменувань, підтриманих
Комітетом Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування

 

п/п

Теперішня назва

Погоджено Комітетом ВРУ

 

Вінницька область

 

1.                 

с. Радянське

Русавської сільської ради

Ямпільського району

с. Нечуївка

 

Дніпропетровська область

 

2.                 

с. Ленінське

Ленінської сільської ради

Апостолівського району

с. Грушівка

3.                 

смт. Щорськ

Криничанського району

смт. Божедарівка

 

Донецька область

 

4.                 

Першотравневий район

Мангуський район

5.                 

м. Артемівськ

м. Бахмут

6.                 

с-ще Калініна

Калінінської сільської ради

Артемівського району

с-ще Калинівка

7.                 

с. Кірове

Різниківської сільської ради

Артемівського району

 

 

 

с. Свято-Покровське

8.                 

с. Красний Пахар

Луганської селищної ради

Артемівського району

с. Воздвиженка

9.                 

смт. Володарське

Володарського району

 

смт. Микільське

10.            

с. Кірове

Кальчицької сільської ради

Володарського району

 

с. Келерівка

11.            

с. Октябрське

Тополинської сільської ради

Володарського району

с. Криничне

12.            

с. Кіровське

Кіровської сільської ради

Волноваського району

с. Діанівка

13.            

с. Октябрське

Октябрської сільської ради

Волноваського району

с. Стрітенка

14.            

с. Петрівське

Октябрської сільської ради

Волноваського району

с. Петрівка

15.            

м. Дзержинськ

м. Торецьк

16.            

смт. Кірове Дзержинської міської ради

смт. Північне

17.            

с-ще Горького Кіровської селищної ради Дзержинської міської ради

с-ще Дачне

18.            

с-ще Перше Травня

Кіровської селищної ради Дзержинської міської ради

с-ще Озарянівка

19.            

с. Артема

Криворізької сільської ради

Добропільського району

с. Надія

20.            

с. Леніна

Шилівської сільської ради

Добропільського району

с. Мирне

21.            

с. Петрівське

Золотоколодязької сільської ради

Добропільського району

с. Петрівка

22.            

с. Урицьке

Нововодянської сільської ради

Добропільського району

с. Весна

23.            

с. Артемівка

Новоартемівської сільської ради Костянтинівського району

с. Софіївка

24.            

с. Ілліча

Іллічівської сільської ради

Костянтинівського району

с. Іллінівка

25.            

с. Ленінське

Петрівської сільської ради

Красноармійського району

с. Григорівка

26.            

с. Луначарське

Новоекономічної селищної ради

Красноармійського району

с. Федорівка

27.            

с-ще Димитрове

Першотравневої сільської ради

Красноармійського району

с-ще Котлине

28.            

село Іллічівка

Криволуцької сільської ради

Краснолиманського району

с. Озерне

 

Житомирська область

 

29.            

с. Чубарівка

Волосівської сільської ради

Андрушівського району

с. Града

30.            

с. Червона Зірка

Великоп'ятигірської сільської ради

Бердичівського району

с. Лісове

31.            

с. Радянське

Бердичівського району

с. Романівка

32.            

с. Дзержинськ

Великоцвілянської сільської ради

Ємільчинського району

с. Лісове

33.            

с. Радянське

Калинівської сільської ради

Коростенського району

с. Вишневе

34.            

с. Ленінське

Гізівщинської сільської ради

Любарського району

с. Квітне

35.            

с. Комсомольське

Олевського району

с. Покровське

36.            

с. Жовтневе

Попільнянського району

с. Квітневе

37.            

с-ще Радгоспне

Корнинської селищної ради

Попільнянського району

с-ще Корнин

38.            

с. Леніне

Радомишльського району

с. Ставки

 

Запорізька область

 

39.            

с. Кірове

Лукашівської сільської ради

Запорізького району

с. Гурського

40.            

с. Радянське

Лукашівської сільської ради

Запорізького району

с. Привільне

41.            

с. Урицьке

Веселівської сільської ради

Запорізького району

с. Зоряне

42.            

с. Куйбишеве

Чорноземненської сільської ради

Якимівського району

с. Вязівка

43.            

с. Червоноармійське Якимівського району

с. Таврійське

 

Київська область

 

44.            

с. Червоноармійське

Паришківської сільської ради

Баришівського району

с. Бакумівка

45.            

с. Куйбишеве

Жердівської сільської ради

Броварського району

с. Покровське

46.            

с. Фрунзівка

Бобрицької сільської ради

Броварського району

с. Гайове

47.            

с. Жовтневе

Вороньківської сільської ради

Бориспільського району

с. Жереб’ятин

48.            

с. Кірове

Кіровської сільської ради

Бориспільського району

с. Кучаків

49.            

с. Ленінівка

Ревненської сільської ради

Бориспільського району

с. Затишне

50.            

с. Леніне

Згурівської селищної ради

Згурівського району

с. Щасливе

51.            

с. Право Жовтня

Правожовтневської сільської ради

Згурівського району

с. Любомирівка

52.            

с. Кірове

Заруддянської сільської ради

Іванківського району

с. Калинове

53.            

с. Жовтневе

Жовтневої сільської ради

Кагарлицького району

с. Зелений Яр

54.            

с. Петрівське

Горохівської сільської ради

Кагарлицького району

с. Горохівське

55.            

с. Чапаєво

Красятицької селищної ради

Поліського району

с. Лісове

56.            

с. Червона Зірка

Луговицької сільської ради

Поліського району

с. Зірка

57.            

с. Орджонікідзе

Орджонікідзенської сільської ради

Поліського району

с. Романівка

58.            

с. Ленінське

Ленінської сільської ради

Сквирського

с. Тарасівка

59.            

с. Чапаєвка

Чапаєвської сільської ради

Таращанського району

с. Калинове

 

Кіровоградська область

 

60.            

м. Кіровоград

м. Інгульськ

61.            

с. Більшовик

Долинської міської ради Долинського району

с. Степове

62.            

с. Крупське Кіровоградського району

с. Карлівка

63.            

с. Пролетарське

Пролетарської сільської ради Олександрійського району

с. Травневе

64.            

с. Леніна Перше

Пролетарської сільської ради Олександрійського району

с. Зелене

 

Луганська область

 

65.            

с. Жовтневе

Коломийчиської сільської ради

Сватівського району

с. Джерельне

66.            

с. Первомайськ

Первомайської сільської ради

Сватівського району

с. Травневе

 

Миколаївська область

 

67.            

с. Леніне

Ленінської сільської ради

Баштанського району

с. Лук’янівка

68.            

с. Червона Зірка

Плющівської сільської ради

Баштанського району

с. Шляхове

69.            

с. Щорса

Григорівської сільської ради

Братського району

с. Степове

 

Одеська область

 

70.            

с. Воровського

Миколаївської селищної ради

Миколаївського району

с. Ставкове

71.            

м. Іллічівськ

м. Чорноморськ

 

Полтавська область

 

72.            

с. Радянська Дача

Качанівської сільської ради

Гадяцького району

с. Дачне

 

Тернопільська область

 

73.            

с. Жовтневе

Чернелево-Руської сільської ради

Тернопільського району

с. Соборне

 

Харківська область

 

74.            

с-ще Жовтневе

Асіївської сільської ради

Балаклійського району

с. Слобожанське

75.            

с. Жовтневе

Рубіжненської сільської ради Вовчанського району

с. Замулівка

76.            

с. Жовтневе

Червоноармійської Першої сільської ради

Вовчанського району

с. Лиман

77.            

с. Радянське

Червоноармійської Першої сільської ради

Вовчанського району

с. Графське

78.            

с. Пролетарське

Червоноармійської Першої сільської ради

Вовчанського району

с. Лосівка

79.            

с-ще Мануїлівка

Полівської сільської ради

Дергачівського району

с-ще Григорівка

80.            

с. Ілліча

Козачолопанської селищної ради

Дергачівського району

с. Нова Козача

81.            

с-ще Комунар

Пересічанської селищної ради

Дергачівського району

с-ще Курортне

82.            

с. Комунарка

Павлівської сільської ради

Кегичівського району

с. Новоіванівка

83.            

с. Ленінка

Ленінської сільської ради

Красноградського району

с. Зоряне

84.            

с-ще Ленінське

Кобзівської сільської ради

Красноградського району

с-ще Дружба

85.            

с. Чапаєве

Ленінської сільської ради

Красноградського району

с. Вишневе

86.            

с. Комсомолець

Рябоконівської сільської ради

Краснокутського району

с. Хутірське

87.            

с. Комсомольське

Китченківської сільської ради Краснокутського району

с. Бузова

88.            

с-ще Жовтневе

Кінненської сільської ради

Лозівського району

с-ще Лагідне

89.            

с-ще Комсомольське

Комсомольської сільської ради

Лозівського району

с-ще Миролюбівка

90.            

с. Радянське

Комсомольської сільської ради

Лозівського району

с. Степове

91.            

с. Петрівське

Орільської сільської ради

Лозівського району

с. Українське

92.            

с. Червоний Шахтар

Царедарівської сільської ради

Лозівського району

с. Рубіжне

93.            

с. Реводарівка

Царедарівської сільської ради

Лозівського району

с. Водолага

94.            

с. Комсомольське

Просянської сільської ради

Нововодолазького району

с. Новопросянське

95.            

с. Новокомсомольське

Печенізької селищної ради

Печенізького району

с. Приморське

96.            

с. Петрівське

Іванівської сільської ради

Чугуївського району

с. Степове

97.            

с-ще Чапаєво

Новопокровської селищної ради

Чугуївського району

с-ще Роздольне

98.            

с. Ленінка

Аркадівської сільської ради

Шевченківського району

с. Роздольне

 

Черкаська область

 

99.            

с. Ленінське

Драбівського району

с. Богданівка

 

100.       

с. Радгоспне

Ленінської сільської ради Драбівського району

с. Квітневе

 

Чернігівська область

 

101.       

с. Петровського

Фастовецької сільської ради

Бахмацького району

с. Вишневе

102.       

с. Червона Зірка

Гайворонської сільської ради

Бахмацького району

с. Залісся

103.       

с. Комсомольське

Козилівської сільської ради

Корюківського району

с. Довжик

104.       

с. Червона Буда

Охрамієвицької сільської ради

Корюківського району

с. Романівська Буда

105.       

с. Красне

Орлівської сільської ради

Новгород-Сіверського району

с. Сапожків Хутір

106.       

с. Комуна

Смоської сільської ради

Прилуцького району

с. Лісове

107.       

с. Пролетарське

Мазківська сільська рада

Прилуцького району

с. Ладівщина

108.       

с. Горького

Олексинської сільської ради

Срібнянського району

с. Антішки